dzienksiazki.pl

dzienksiazki.pl

Satyra jako forma literacka

Satyra jako forma literacka

Przygotuj umysłu mapa wszystkich uważasz za stosowne, a następnie zanotować potencjalnego zlecenia do dyskusji (i być twarde, wyciąć rzeczy, które mogą nie być istotne).

Skoncentruj się - na konkretne pytanie! Najczęstszą przyczyną awarii odpowiada źle postawione pytanie odpowiedzieć kredytbezbik.net.pl/popularne-formy-kredytow-bankowych/ na to pytanie - nie wszystko, co wiesz na ten temat.

Podsumuj odczyty, nie opisują, należy odpowiedzieć na pytanie i aby być zwięzły (referencje zastosowania do wsparcia).

Użyj dowodów i przykładów (nie osobiste doświadczenia), ale ponownie, być zwięzły - jeden lub dwa zdania i odniesienie nie akapity opisem.

ponownie sprawdzić, że wszystkie materiały są istotne, pomaga odpowiedzieć na pytanie, brzmi logicznie i minimalizuje użycie przysłówków lub pokrycie słów.

Po każdym akapicie, należy zadać sobie pytanie, jak to jest istotne dla sprawy i powiedzieć wyraźnie.

Pod koniec odcinka stanie jednoznacznie, jak to, co powiedział pan odpowie na pytanie. (I wykazały, że ...)

Kiedykolwiek omówić pomysły, koncepcje lub badania - upewnij się, że także analizować je, powiedz nam, jakie są założenia, problemy ze sposobem, w kontratakach dowody zostały znalezione itp, być krytyczne / analityczne.

Unikaj zamiatanie uogólnień!

Napisz recenzję Pisanie

Odłożyć na tydzień lub dwa, jeśli to możliwe, a następnie wrócić do niego - pozwala zobaczyć to od nowa.

Przeczytaj wskazówki znakowania, spojrzeć na przykład esejów i spojrzeć także na arkuszu oznakowania - mogą być bardzo wyraźnie o konieczności zdefiniowania określeń, rozwijać argument, krytycznego podejścia etc.

Uzyskaj swojego partnera, aby ją przeczytać - lepiej jest mieć kogoś nieznanego z zastrzeżeniem sprawdzenia psychobabble

Przejrzyj tę listę kontrolną przed lotem przed wysłaniem esej:

Mają mi odpowiedzieć na to pytanie - w trwającym sposób?


- autor artykułu