dzienksiazki.pl

dzienksiazki.pl

Rodzaje literackie w jezyku rosyjskim

Rodzaje literackie w jezyku rosyjskim

Pierwsza osoba jest tak blisko narratora, które można uzyskać, ponieważ narrator jest jeden opowiadający-nie mogłem uwierzyć, że jego pies był znowu luźne.

Druga Osoba mówi od ciebie perspektywy. Lubię nazywać to "autor włamaniom" punktu widzenia, ponieważ narrator mówi bezpośrednio do Ciebie, Ty wiesz jak to denerwuje cię, kiedy ludzie pozwalają swoim psom biec po ulicach. Druga osoba jest często stosowany w biznesie i literatury faktu na piśmie. Używam go teraz, w nadziei, że czujesz się będąc bezpośrednio rozmawiał. Mam zamiar zachowywać się jak druga osoba nie istnieje w fikcji. Czyni i chcę, aby zdawać sobie sprawę z tego, ale spędzę liczyć moje słowo na dwóch POVs będziesz najczęściej używanych, pierwszy i trzeci.

Trzecia osoba mówi z perspektywy on / ona. Trzecia osoba daje Ci odległość między narratora i bohaterów. W trzeciej osobie narrator może posiadać znaki i powiedzieć, co myślą, sensu, czuję ...- Nie mógł uwierzyć, że palant niech psa z podwórza ponownie .

Uff, to było proste, prawda? Teraz przychodzi aspekt POV wiele nowych do gry nie wiedzieć. Postać (y) perspektywy. Kto opowiada tę scenę, ten rozdział tej historii? Istnieje kilka sposobów, aby ukazać perspektywę w swojej historii, ale będziemy trzymać się z dwóch głównych stosowanych w fikcją-ograniczone i nieograniczone.

ograniczona POV

W ograniczonym POV, narrator opowiada historię z perspektywy jednego z bohaterów sceny, rozdziału lub całej powieści. Postać ta jest znana jako znak perspektywicznym. Narrator może mieć charakter perspektywiczny, więc użyje pierwszej osoby (I), w trakcie narracji, czy narrator mogą mieć charakter perspektywiczny, więc będzie używać trzeciej osoby (on / ona) w narracji.

Jako narrator o charakterze perspektywicznym, Ty wszystko wiesz postać perspektywy wie, myśli, słyszy, widzi ...

- autor artykułu