dzienksiazki.pl

dzienksiazki.pl

Pismiennictwo starozytne

Pismiennictwo starozytne

Głosu czynnego i biernego

"Głos" to termin, który odnosi gramatyczna czy przedmiotem zdaniu działa lub otrzymania skargi. Korzystanie głos czynny może znacznie poprawić swój styl pisania. Aktywny głos sprawia, że ??pisanie bardziej interesujące, bardziej żywy i bardziej ... no, aktywny!

Sprawdź te dwa przykłady podobnym komunikatem:

Aktywny głos: Tim grał na skrzypcach.

Tutaj, przedmiotem jest aktor, Tim. Można niemal zobaczyć Tim gry na skrzypcach, całkowicie pochłonięty muzyką. Zdanie jest żywa i interesująca.

Strona http://www.mebleperfect.pl/ bierna: skrzypce grał Tim.

Tutaj, przedmiotem jest skrzypce. Akcja ma. Nacisk został przeniesiony z przedmiotu wykonującego czynności do tematu otrzymującej działania. To nie jest tak łatwo wyobrazić, co się dzieje. Zdanie jest nudne i nudne.

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci powiedzieć, kiedy zdanie jest pasywna:

O Obserwuj zdań zaczynających się od działania, a nie aktora. Zdania zaczynające się od działania często są bierne.

O Uważaj na różne formy czasownika "być", jak jest, to było, było, będzie, być, powinna być itp Te czasowniki nie zawsze oznacza, że ??zdanie jest pasywny, ale często dają masz pojęcia.

bierna była preferowana przez naszych pradziadów, bo nie chcą pokazać żadnej odpowiedzialności w swoim piśmie. Stworzyła również odległość między pisarzem a czytelnikiem. Tak, bierna była idealna dla naszych wielkich dziadków.

Nasze pismo dziś jednak, powinien wykazać się odpowiedzialnością i powinien być bardziej osobisty i naturalne, bardziej skoncentrowany. Zapamiętaj moją złotą zasadę: "Jeśli nie będzie to powiedzieć, nie pisz tego!"

Czy bierna jest to właściwe?

Tak, istnieją pewne sytuacje, kiedy bierna byłoby bardziej odpowiednie.

1. Może być lepiej, aby szczególnie ważną rzeczownik ten temat zdania, co daje mu dodatkowy nacisk. Na przykład lepiej byłoby powiedzieć: ". Nasza restauracja jest rekomendowany przez wszystkich wiodących hoteli w Singapurze" Podkreśla to naszą restaurację '', a nie: Wszystkie wiodących hoteli w Singapurze polecamy nasze usługi.

2. Jeżeli chcesz umieścić skupić się na działaniu, a nie aktora. Na przykład: "on hałas było słychać na całej wyspie." Tutaj nacisk kładzie się na hałas, a nie ludzi, którzy dokonali hałasu.

3. Wen chcesz coś ukryć lub gdy takt jest ważne. Na przykład: "Niefortunny błąd powstał".


- autor artykułu