dzienksiazki.pl

dzienksiazki.pl

Rodzaje literackie w jezyku niemieckim

Rodzaje literackie w jezyku niemieckim brzmi dość łatwe, prawda? Załóżmy, że perspektywa character-Jane w tym CASE- patrzy przez okno, oglądając zachód słońca i ktoś wchodzi do pokoju. Jane nie miała gościa od lat i nie spodziewać się gości w najbliższym czasie. Co możesz nam powiedzieć o osobie, która weszła do pokoju? Pamiętaj, Jane stoi okno. Jestem poważny. Poświęć kilka sekund, aby odpowiedzieć przed kontynuowaniem czytania.

Ostatnio natknąłem tani hosting www kilku książek, które mają charakter perspektywiczny opowiadając rzeczy, które nie powinny być w stanie. To jak oni mają oczy, za ich głowy i czytać w myślach. W ograniczonym POV, jeśli postać perspektywy nie można go zobaczyć, posmakować, usłyszeć, poczuć to, przemyśl to, wiem to ... to nie można go opowiedzieć. Postawmy Jane powrotem przy oknie. Dick mógłby chodzić do pokoju, ale ponieważ powrót Jane odwróciła się do drzwi, ona nie może zobaczyć, kto przyszedł. Nie mogę powiedzieć ile razy czytałem książki, która miała być w ograniczonym powiedzieć POV mi, co się dzieje za plecami perspektywy postaci lub nawet w innym miejscu razem. Na przykład, jeśli Jane była na telefon, narrator potem mówi, co się dzieje na końcu Dicka linii. Po powrocie Jane jest do drzwi, nie mów: Dick wszedł do pokoju. Korzystanie wyczuwa, że ??Jane może faktycznie korzysta, a narrator może wykorzystać.

Jane słychać ślady podejście. Czy ona uznania, którego etapy są? Czy ta osoba tak cicho, że nie słychać ich podejście, ale ich zapach wody kolońskiej? Czy osoba wchodzi do pokoju i oczyścić gardło?

Podam inny przykład tego typu slip POV (błąd). Powiedzmy, Jane (który jest nadal nasza perspektywa znaków) patrzy przez okno, a ona wie, Dick siedzi na kanapie czekając na jej odpowiedź na coś. Jako narrator, mogę powiedzieć: Dick wyjął pistolet zaostrzonym go na plecach Jane? Nie, jeśli chcesz zrobić ograniczoną POV poprawnie.

- autor artykułu