dzienksiazki.pl

dzienksiazki.pl

Liryka jako rodzaj literacki

No, może nie tak źle, ale pojawi się obraz. Widzę to dużo w własny opublikowanych książek.

Więc ile perspektywy bohaterów można wyświetlać w nieograniczonej POV podczas sceny, rozdziału lub powieści? Nie ma magicznej liczby, dlatego ta perspektywa jest tak trudna do opanowania. To nie jest cięte i suche. Myślę o tym w ten sposób, za każdym razem gdy przesunięcie perspektywy, przepływ powieści jest wstrząśnięty. Jeśli masz zbyt wiele "trzęsie" blisko siebie, dasz swoją nową powieść "wstrząsnąć zespołem." Nie wstrząsać dziecka (nowy).

Wiele tradycyjnie publikowane romanse są napisane przy użyciu nieograniczony POV. Gdy autor przenosi się z jednego punktu do drugiego, to płynne przejście. Na przykład scena seksu może rozpocząć się od punktu widzenia samca, a następnie przejście do perspektywy samicy. Chciałbym móc powiedzieć dokładnie, kiedy, gdzie i ile razy dopuszczalne jest przesunięcie, ale nie mam tych odpowiedzi. Mogę dać ci kilka wskazówek podczas pisania w nieograniczonej POV:

Czytaj tradycyjnie opublikowanych książek, które są napisane w nieograniczonej POV i studiowania technik autorów. Wiem tradycyjnie opublikowane książki nie są idealne , ale to podoba czy nie, ich ogólna jakość jest wyższa niż własny opublikowanych książek i podczas nauki, to najlepiej udać się do najlepszych dostępnych.

Zdecyduj, co POV będzie pisanie i trzymać się go. Na przykład, jeśli już w stanie pisać pierwsze trzy rozdziały rękopis wykorzystanie ograniczonych POV, nie pisać w nieograniczonej POV w rozdziale czwartym, a następnie powrócić do pisania w ograniczonym POV. I tak, widziałem to się stało w kilku książkach.

Istnieją wyjątki od tej reguły. Ograniczone i nieograniczone mają różne czuje nich. Więc powiedzmy, że piszesz fantasy, gdzie istnieją dwa światy, które są całkowicie różne.

- autor artykułu