dzienksiazki.pl

dzienksiazki.pl

Jakie rodzaje literackie sprzedaja sie najlepiej?

Jakie rodzaje literackie sprzedaja sie najlepiej?

AP Stylebook - Twój przewodnik po stylu pisania AP

Associated Press Stylebook nazywa się "Biblia Przemysłu gazety." Jednak APStylebook jest ostatecznym źródłem pisanie więcej niż tylko gazety. Setki firm i publikacje począwszy od tradycyjnych gazet, wydawców internetowych, do rozdzielacze newsletter, do broszur marketingowych i public relations materiały towarowe polegają na AP Stylebook rozstrzygać dowolną liczbę gramatycznych, kwestie pisowni lub interpunkcyjnych, które mogą pojawić się w szybkim zmieniającym się świecie, w którym żyjemy .aby przejść na stronę kliknij tutaj. Chociaż słowniku zmieszczą dalej i dalej tyłu, APStylebook nadal trzymać sąd nad znaczną część wszechświata pisania.

Przy organizacji dużych i małych chcą jasnego, dokładnego pisania, żądają "AP styl pisania" z pisarzami. Jednak APStyle nie jest zdefiniowana struktura jak styl MLA, ani nie jest zaprogramowany wzór do publikacji jak MLAformat. Raczej Associated Press Stylebook jest przewodnikiem wieloczęściowe skierowany do profesjonalnych pisarzy, którzy piszą do publikacji, które po prostu nie można oczekiwać, aby zawsze być zgodne z określonym budowy artykułu.

W związku z tym, że nie zawiera on zasady jak coś musi być w formie pisemnej lub strukturę. Przeciwnie, największy punkt AP Styleguide tuż wymienia liczne słowa i frazy, które są powszechnie stosowane w obecnej formie pisemnej, ale nie można znaleźć w autorytatywny sposób w zwykłych miejscach, takich jak słowniki. Niektóre z bardziej popularnych wpisów są nazwami lokalizacjach geograficznych lub regionów, pod względem technologicznym, ważnych osób i stanowisk, a popkultura frazowania i terminologii.

Na przykład, gdy papież słowo jest zdefiniowane w większości słowników, środki te są często milczy na temat, w jaki sposób słowo powinno lub nie powinno być aktywowane w pewnych kontekstach.

- autor artykułu