dzienksiazki.pl

dzienksiazki.pl

Czy gatunek i forma literacka to to samo?

Czy gatunek i forma literacka to to samo?

Kto opowiada tę historię - punkt widzenia

Pamiętam pierwszą powieść napisałem. Byłem zapalonym czytelnikiem od lat i po prostu wiedział książkę napisałem zajęłoby historyczny romans na zupełnie nowy poziom. Po tym, jak ukończył powieść, wysłałem go do osoby, która stałaby się mój największy fan-mama-na jej opinii. Teraz nie śmiej się, wiem, że jesteś myśląc, że nigdy nie wysyłają swój rękopis do rodziny i przyjaciół, jeśli chcesz uczciwą krytykę, ale jestem nowy w grze, nie znam nikogo, i moja mama, która akurat jest zapalonym czytelnik, powie mi, jeśli coś zrobić bani.http://www.prefabetkurzetnik.pl/konstrukcje-stalowe.html ona po prostu powiedzieć, że w miły sposób. Więc czytała książkę i powiedział, że fabuła była bardzo dobra, a więc było ustawienie, ale coś było nie tak z prądem, że nie mogła wskazać. To byłaby moja pierwsza lekcja w różnicy między wielkim gawędziarzem i pisarz. Musiałem nauczyć się rzemiosła, więc moje historie nie przekłada się na słowo pisane bez jazdy moich czytelników do szału.

Czytałem wiele książek na własny opublikowane ostatnio i nie natknąć się na wielkich gawędziarzy, ale coś jest nie tak z prądem niektórych z tych prac. Autorzy mają ten sam problem miałem z mojej pierwszej powieści, nie mają pojęcia punktu widzenia poza pierwszym, drugim i trzecim.

Pozwól mi przeprosić teraz. Punkt widzenia (POV) nie jest ekscytujący temat, ale jest to koncepcja musisz opanować. Punkt widzenia może stać się skomplikowane, a istnieje wiele "właściwe" i "niewłaściwe" sposoby wykorzystują swoje koncepcje, więc dam ci podstaw.

Część POV, że większość autorów zrozumieć, pierwsza, druga lub trzecia osoba. Ten aspekt POV stosuje się narracji pomiędzy dialogu. Większość autorów trzymać z pierwszej lub trzeciej osoby w całym tekście. Nigdy nie czytałem rękopis, który używa obu, ale mi powiedziano są tam.

Pierwsza osoba mówi z perspektywy I.

- autor artykułu